14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Kuçi: Edhe Stojanoviq mund të “ecë te shpia”

Kuci-hajredin5-30Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka folur në Interaktiv të KTV-së tepër detajet e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për drejtësinë.

Ai ka thënë se është ruajtur sistemi unik i gjyqësorit të Kosovës, dhe nuk ka diskriminim edhe pse përcaktohen numrat e serbëve që duhet të jenë pjesë e Gjykatës Themelore në Mitrovicë.

Sipas tij, me këtë marrëveshje më në fund edhe ajo pjesë do të bëhet pjesë e sistemit gjyqësor të Kosovës.

I pyetur për qëndrimin e Sprskas përballë institucioneve të Kosovës, Kuçi ka thënë se ata që dalin kundër shtetit të Kosovës, si Jabllanoviqi do “të ecin te shpia”.

Komentin e ka bërë kur është pyetur për deklaratat e zv/kryeministrit Stojanoviq i cili e mohon shtetin e Kosovës dhe e ka përuruar statujën e Milutinit në Graçanicë.

“Nëse shumica nuk është e kënaqur nuk mund të jetë as pakica”, ka thënë Kuçi

Më Shumë

Lëshohet në qarkullim pulla postare “Shtëpitë shkolla”

Posta e Kosovës, sot ka lëshuar në qarkullim të jashtëzakonshëm emisionin e pullës postare me titull “Shtëpitë shkolla”. Në njoftim shkruan se sivjet u mbushën...

Ndalohet shtetasi i Shqipërisë në Vërmicë, kishte 1.3 ton ushqim për shpezë pa dokumentacion

Policia e Kosovës ka ndaluar një automjet me targa të Shqipërisë në pikën kufitare në Vërmicë, ndërsa në të janë gjetur 1.3 ton ushqim...

Lajmet e Fundit