15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Kuçi takoi drejtorët e qendrave korrektuese dhe të paraburgimit

kuqi  me drejtorte burgutMinistri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka zhvilluar sor një takim më udhëheqësit e Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK) dhe me drejtoret e qendrave korrektuese dhe të paraburgimit.

Gjatë këtij takimi u diskutua për sigurinë e përgjithshme në qendrat korrektuese dhe të paraburgimit dhe për rekomandimet e Inspektoratit të Shërbimit Korrektues të Kosovës, njofton kumtesa e MD-së.
Me këtë rast Kuçi ka thënë se siguria në qendrat korrektuese dhe të paraburgimit të Kosovës është sipas standardëve të parapara ligjore, ndërsa ka kërkuar nga drejtoret që të respektohen dhe të zbatohen rekomandimet e Inspektoratit të Shërbimit Korrektues në kuadër të Ministrisë së Drejtësisë.

Ministri Kuçi po ashtu ka vlerësuar punën e mirë të drejtoreve në respektimin e të drejtave të burgosurve dhe punën që po bëhet në parandalimin e kontrabandës në institucionet korrektuese.

Më Shumë

S’ka vija të kuqe për PDK-në, thotë Haxhi Avdyli i Guxo-s

Deputeti i Guxo-së, Haxhi Avdyli, ka thënë se vijat e kuqe nuk janë të mira në politikë, kështu duke nënkuptuar se nuk ka vija...

Egla Ceno është fituese e edicionit të tretë të Big Brother Albania VIP

Spektakli i sotëm ka sjellë emocione të forta për katër finalistët. Ne podin final është përballur Egla Ceno dhe Julian Deda. Falë votave të publikut,...

Lajmet e Fundit