17.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Të hënën fillon spërkatja  kundër rriqrave në Senik të Malishevës

Malisheva-dezenfiktimi rriqraveDrejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Malishevë, njofton të gjithë banorët e fshatit Senik, se spërkatja e zonave endemike kundër rriqrave, si bartës të virusit të etheve hemorragjike, do të fillojë në Senik dhe parashihet të zgjatë dy ditë. Spërkatja selektive në Senik, do të bëhet me datat 5 dhe 6 maj.

“Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim, ju bën thirrje bletarëve, që t’i largojnë përkohësisht bletët nga ky rajon, pasi mund të rrezikohen gjatë spërkatjes”

“Fillimi dhe mbarimi i spërkatjes, mund të shtyhet në rast se nuk lejojnë kushtet atmosferike”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

FSK me 15 kadetë të ri, Maqedonci: Do t’i shërbejnë zhvillimit të ushtrisë

Forcave të Sigurisë së Kosovës i janë shtuar edhe 15 kadetë të rinj, të cilët kanë diplomuar sot në nivelin bachelor. Ministri i Mbrojtjes, Ejup...

Nënëkryetari Kujtim Gashi nderon martirët e ‘Lagjes së Trimave’ në Prizren

Nënëkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, familjarë të dëshmorëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta e...

Lajmet e Fundit