4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Kujtimi ‘shpërblen’ asamblistët me laptop

Kujtim GashiKryesuesi i Asamblesë Komunale në Prizren, Kujtim Gashi ka kërkuar që asamblistët të pajisen me nga një laptop. Ai kërkesën e tij për laptop e ka dërguar edhe në Bord të drejtorëve.

“Bordi ka nxjerrë konkluzion për pajisjen e anëtarëve të Kuvendit me nga një laptop”, njoftoi monitoruesja e OJQ-së, “Ec Ma ndryshe”,Elmedina Baxhaku.

Zëdhënësi i Komunës, Ymer Berisha tha ndërkaq se kërkesa e kryesuesit Kujtim Gashit, do të procedohet dhe dërgohet në Asamble.

laptop
“Kryesuesi ka propozuar që t’i pajisen asamblistët me laptop dhe ky propozim do të dërgohet në Asamble”, tha Berisha për “PrizrenPress”. Ai tregoi se lop-topat do të blihen nga linja buxhetore e Asamblesë Komunale. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Një tjetër yll i ri brazilian afër transferimit në Evropë

Flamengo ka rënë dakord me Wolverhampton për transferimin e mesfushorit brazilian Joao Gomes në skuadrën e Premier League, sipas Globo. Wolves do të paguajë një...

Suhareka në pulla postare të Kosovës

Sot, Filatelia e Postës së Kosovës, lëshoi në qarkullim të rregullt emisionin e pullave postare “Qytetet e Kosovës-Suhareka”, me pamjet e bukura të këtij...

Lajmet e Fundit