10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Kurti merr pjesë në ceremoninë e hapjesë së Olimpiadës së matematikës që po mbahet në “Loyola-Gymnasium” në Prizren

Në “Loyola-Gymnasium” në Prizren është hapur sot Olimpiada e tretë e matematikës për klasat 7-9, ku po marrin pjesë nxënësit nga Kosova e Shqipëria, organizuar nga shoqatat e matematikës të dy vendeve.

Në ceremoninë e hapjes, në prani të nxënësve dhe të pranishmëve të shumtë, ishte i pranishëm edhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përfaqësues të Ministrisë së Arsimit të Shqipërisë, drejtoresha e DKA-së në Prizren,  Luljeta Veselaj – Gutaj etj. Të pranishmit përmes internetit i ka përshëndetur drejtori ekzekutiv i Asociation “Loyola-Gymnasium, z. Elias Koller, ndërsa drejtori i “Loyola-Gymnasium” z. Enver Sulaj e ka mirëpritur në një takim rasti Kryeministrin e Kosovës, Kurti.

Olimpiada e tretë e matematikës Kosovë – Shqipëri sivjet mbahet për herë të dytë në Asociation “Loyola-Gymnasium”, e cila e mbështet me tërë kapacitetet e saj këtë organizim të rëndësishëm që nxit dijen dhe kreativitetin e nxënësve.

Më Shumë

U tha se u nda me të dashurën pasi flirtoj më njërën nga vajzat në ‘’Ferma Vip’’, reagon Robert Berisha

Robert Berisha është njëri nga meshkujt shqiptar, që përmendet më së shumti për lidhjet e tij të dashurisë. Së fundmi ai ishte pjesë e Reality...

Divorci Besi-Xhensila? Habit avokati: Ata po ndahen për pasuritë e Ilir Metës, kanë vila e prona miliona euro

Avokat Idajet Beqiri teksa ka komentuar ndryshimin e stilit të jetesës së kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka theksuar se edhe aktori...

Lajmet e Fundit