0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Kurti priti në takim bordin e përkohshëm të drejtorëve të Postës së Kosovës

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, zëvendësministrin e Ekonomisë, Mentor Arifaj dhe udhëheqësin e Njësisë për Monitorimin e Ndërmarrjeve Publike, Besim Imeri, pritën sot në takim bordin e përkohshëm të Postës së Kosovës, të kryesuar nga Safija Beseni dhe anëtarët e tjerë, të votuar në mbledhjen e 12-të të Qeverisë, mbajtur me 21 maj 2021.

U bisedua lidhur me prioritetet në këtë ndërmarrje, si dhe planet e bordit, me theks të veçantë në projektin e ITMAT për postën ndërkombëtare.

Kryeministri Kurti ritheksoi kujdesin dhe mbështetjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës për zhvillimin e mëtejmë të Postës së Kosovës.

Më Shumë

Gratë dhe letërsia

Nga: Virginia Woolf (pjesë nga vepra Një dhomë më vete) Përktheu: Engjëllushe Shqarri Kur më kërkuat të flisja për “gratë dhe letërsinë”, shkova dhe u ula në...

Karriera e Januzaj drejt rënies, pritet transferimi në Turqi

Adnan Januzaj pak vite më parë ishte një nga talentet më premtues në Evropë. I dal nga akademia e Manchester United dhe aktivizimi me...

Lajmet e Fundit