13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Kurti siguron votën e Emilia Rexhepit

Lideri i VV’së, Albin Kurti, po vazhdon t’i takojë pakicat joserbe për të marrë përkrahjen për votimin e Qeverisë së re. Kësaj radhe, Kryeministri në ardhje ka siguruar votën e një deputeteje boshnjake.

Kurti ka thënë se Emilia Rexhepi do të votojë për përbërjen e re të Ekzekutivit. Me të ka folur edhe për raportet ndërmjet Kosovës dhe Bosnjës.

“Znj. Emilia Rexhepi do të jetë sërish deputete boshnjake në Kuvendin e Kosovës. Ajo e konfirmoi votën e saj për mua si kryeministër dhe për qeverinë tonë të re. Sërish në “Ambient” të Prizrenit u takuam dhe biseduam për sfidat e qeverisë sonë për zhvillim ekonomik, për reformë arsimore, sundim të ligjit, demokratizim dhe barazi sociale, që nuk përjashton askënd. Diskutuam edhe për forcimin e lidhjeve institucionale me Sanxhakun dhe Sarajevën”, ka njoftuar Kurti.

&nbsp

Më Shumë

Sot është 147 vjetori i lindjes së Faik Konicës

Sot, 147 vjet më parë lindi rilindësi i letërsisë shqiptare, Faik Konica. Ai u lind më 15 mars 1876 në Konicë dhe vdiq më 14...

Prizren, pesë aktakuza kundër shtatë personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur tridhjetepesë (35) aktakuza kundër dyzetedy (42) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Lajmet e Fundit