19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Kurti thotë se punimet në rrugën Prizren-Prevallë po ecin me ritëm të shpejtë

Kryeministri Albin Kurti ka bërë me dije se punimet në segmentin e rrugës Prizren-Prevallë tani po ecin me ritme të shpejta.

Ai ka thënë se është duke u punuar intensivisht në asfaltimin e këtij aksi të rëndësishëm.

“Asfaltimi i projektit ‘Rikonstruimi i rrugës R-115’, segmenti i rrugës Prizren-Prevallë, është kontratë që ka dy lote: Lot 1 – Me gjatësi të rrugës prej 16 km, dhe me vlerë të kontratës rreth 8.4 milionë euro; si dhe Lot 2 – Me gjatësi të rrugës prej 10 km dhe me vlerë të kontratës rreth 7 milionë euro”, ka thënë Kurti.

.


Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Kontakti:

Mob: +383 44 128 112

Email: [email protected]

Ëeb: www.renelualtahiri.com

Më Shumë

Në Trepçë nuk ndriçon Ylli

Trepça ka shënuar fitore ndaj Yllit në ndeshjen e tretë finale me shifrat 85-78. Çerekun e parë e dominoi Ylli me shifrat 21-11, teksa në...

Dueli i tretë final mes Trepçës dhe Yllit

Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të përballen në ndeshjen e tretë të serisë finale të play-offit në Superligën e Kosovës në basketboll. Pas dy...

Lajmet e Fundit