-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Kush e përdor telefonin, pesë vjet i humbet e drejta për të hyrë në Test të Maturës!

Suhareke-testi maturesMinistria e Arsimit, Shkencës dhe e Teknologjisë ka marrë vendim që kushdo nga maturantët që e përdor telefonin mobil, gjatë kohës sa i nënshtrohen Testit Shtetëror të Maturës, do ta humbin të drejtën deri në 5 vjet që të mos hyjnë në këtë test.

MASHT ka marrë vendim poashtu që kushdo që flet ose bënë zhurmë gjatë testit të përjashtohet menjëherë nga testi.

Ndërkaq, ata maturantë që do të çohen nga banka, apo nëse ai zihet se ka telefon me vete, do të mund t’i merret e drejta deri në dy vjet të mos ketë të drejtë t’i nënshtrohet Testit Shtetëror të Maturës.

Nesër pritet të mbahet pjesa e dytë e Testit Shtetëror të Maturës.Në pjesën e parë, ndërkaq la pasur shumë parregullsi gjatë Testit Shtetëror të Maturës

Më Shumë

Malisheva, Gjilani dhe Behari kalojnë e çerekfinalen e Kupës së Kosovës

Malisheva, Gjilani dhe Behari janë tri ekipet tjera që e kanë siguruar kualifikimin në çerekfinalen e Kupës së Kosovës në futboll.   Malisheva ka mposhtur Fushë...

Suharekë: Burri raporton në polici zhdukjen e gruas së tij

Një burrë e ka raportuar në polici zhdukjen e gruas së tij. Ai deklaroi se bashkëshortja ka dalë nga shtëpia më 3 shkurt rreth orës...

Lajmet e Fundit