12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Kushtetuesja kërkon “nëntëshin”

GJK-gjyqtaretGjykata Kushtetuese duket se nuk po bëhet rehat sa i përket plotësimit me gjyqtarët e nevojshëm.

Ajo tashmë ka bërë thirrje publike, për ta gjetur gjyqtarin e nëntë, i cili të paktën për disa ditë, do ta konsolidojë këtë Gjykatë.

Kuvendi i Kosovës tashmë ka publikuar thirrjen publike për paraqitjen e nominimeve për një gjyqtar të Gjykatës Kushtetuese.

Megjithatë, Kushtetuesja mund të mbetet sërish me përbërje jo të plotë për shkak se në fund të muajit qershor i përfundon mandati kryetarit të saj, Enver Hasani, si dhe gjyqtarit, Kadri Kryeziu./Zëri/

Më Shumë

Krimet e Enver Hoxhës dhe të regjimit të tij mbi gjuhën dhe letërsinë shqipe

Nga: Muhamet Hamiti Përmbajtja e revistës “Studime filologjike” nr. 4, 1988, në Tiranë, jep pasqyrën e lëndës së kësaj të përkohshmeje jetëgjatë që jep pasqyrën turpit të...

Morinë, 42-vjeçari nga Presheva kapet në kufi me 5 kilogramë heroinë

Mëngjesin e sotëm policia ka kapur 5.1 kilogramë heroinë në pikën kufitare të Morinës. Policia njofton se në prangat e policisë ka rënë një...

Lajmet e Fundit