30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Ky është i shumëkërkuari nga policia që u kap dje në Prizren

Pas shumë kohësh në arrati, Policia ka arritur të arrestojë një 42-vjeçar nga Prizreni, i dënuar për gjashtë raste të vjedhjeve.

Sipas burimeve brenda Prokurorisë bëhet fjalë për G. B. i cili po kërkohej në bazë të gjashtë urdhërarresteve të lëshuara nga Gjykata Themelore në Prizren.

I njëjti u prangos në shtëpinë e tij, në orët e para të mëngjesit dhe më pas u shoqërua në stacion policor.

I arrestuari është i dënuar me 3 vite e 3 muaj burgim, për gjashtë raste.

Ai është shpallur fajtor për katër raste të vjedhjeve të rënda dhe dy raste të vjedhjeve të rënda në tentativë, që akuzohet t’i ketë kryer në periudha të ndryshme.

Sinjali mëson se pas përfundimit të procedurave në Polici, 42-vjeçari është dërguar në Qendrën e Paraburgimit në Hajvali, për ta vuajtur dënimin.

Më Shumë

“Loyola–Gymnasium” në Prizren shpall konkurs për mësimdhënës/mësimdhënëse

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për mësimdhënës/mësimdhënëse. VENDE TË LIRA PUNE Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lira këto vende pune: 1. Një mësimdhënës ose mësimdhënëse të matematikës (me...

Federata Franceze nuk e njeh trajnerin e PSG-së

Christophe Galtier u emërua këtë verë në krye të PSG në atë që mund të konsiderohet si aventura më e rëndësishme për trajnerin francez. 55-vjeçari...

Lajmet e Fundit