11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Aksident në Prizren/ E godet me veturë derisa ishte duke bërë kthim prapa

Sot rreth orës 17:20 ka ndodhur një aksident përball një marketi në Prizren.

Derisa shoferi 23-vjeçar L.H., ishte duke bërë kthim prapa e godet këmbësorin i cili ishte menaxheri i këtij marketi.

23-vjeçari ishte duke vozitur me makinën e tipit Wolswagen Passat me targa të panjohura.

Duke lëvizur mbrapa me veturë për ta parkuar në parkingun e marketit, gjatë këtij veprimi i dyshuari me pjesën e pasme të veturës e godet këmbësorin i cili ishte duke e rregulluar mallin.

Këmbësori ka marrë lëndime trupore, i njëjti ka kërkuar ndihmë në Qendrën Mjekësore më të afërt të Prizrenit, pas tretmanit mjekësor është liruar në shtëpi.

Zyrtar nga hetimet e njësisë së komunikacionit rrugor në Prizren, e kanë hetuar rastin duke intervistuar të dyshuarin, të cilët e kanë bërë verifikimin e automjetit të tij. Rasti është iniciuar si “Lëndim i Lehtë Trupor”.

Në lidhje me rastin është informuar prokurori i Shtetit i cili urdhëroj që rasti të shkon në procedurë te rregullt dhe dërgohet në Gjykatën për Kundërvajtje.

/GazetaSinjali/

Më Shumë

Kulla e Hajrulla Çantës në Rahovec: Një trashëgimi kulturore e shekullit XVIII-të

Kulla e Hajrulla Çantës, e ndërtuar në fundin e shekullit XVIII-të, është një monument i trashëgimisë kulturore në Rahovec. Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi...

Lirohet pas intervistimit personi që e goditi me veturë bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Personi që që goditi me veturë Hajrush Behlulin, bashkëshortin e këngëtares Shkurte Fejza, është liruar pas intervistimit. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi...

Lajmet e Fundit