35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Latifi takohet me banorët e fshatit Zoqishtë

Latifi me banorKryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, ka vazhduar debatin me qytetarët e fshatit Zoqishtë. Latifi informoi banorët e këtij fshati rreth investimeve në komunën e Rahovecit. Ai tha se investimet në komunë janë shpërndarë në të gjitha zonat, ku nuk ka mbetur prapa as fshati Zoqishtë.

“Rregullimi i rrugës dhe pastrimi i rrjedhës së lumit këtu janë ndër aktivitetet qendrore dhe tashmë mund të themi se ka zhvillime pozitive në këtë fshat”, tha LatifiAi tha se tashmë kanë nisur punimet për rregullimin e rrugës fushore Apterushë-Zoqishtë, kurse në plan është edhe mirëmbajtja e dy rrugëve lokale në fshat.

Nuredin Gashi, banor i fshatit tha se zgjerimi i ndriçimit publik dhe shtrirja edhe në disa zona të fshatit do të ishte investim i qëlluar, ndërsa ndërhyrja për rregullimin e disa llambave është e nevojshme. “Po ashtu rregullimi i trotuarit rrit sigurinë e fëmijëve në komunikacion”, tha Gashi.
Avni Shala, kërkoi që projekti i lumit në Zoqishtë që do të futet në shtrat të jetë në përputhje me gjendjen në terren, kurse ndërtimi i një pishine të vogël ku do të freskoheshin fëmijët e fshatit, mbase do të ishte një investim i arsyeshëm./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Nënshkruhet protokolli i lehtësimit të procedurat e kalimit kufitar mes Kosovës dhe Shqipërisë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, e kanë shkruar sot bashkë me homologun e tij nga Shqipëria, Taulant Balla, protokolin i...

Futbollisti Xhuljo Mehmeti i bashkohet Lirisë së Prizrenit

Futbollisti Xhuljo Mehmeti është transferi i radhës te "Liria" e Prizrenit, për sezonin 2024/25. "Xhuljo, një mesfushor ofensiv me përvojë të gjatë në futbollin shqiptar,...

Lajmet e Fundit