0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Lama: Edhe Vetëvendosje e ka Kamishin e saj

AlmaLama-VVDeputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Alma Lama, e cila ka dhënë dorëheqje nga kjo parti, ju ka kthyer me të njëjtin tonë ish – koleges së saj, Albulena Haxhiut, e cila mbrëmë tha se Alma Lama është parë të rrijë me njerëz të SHIK-ut.

Vetë Lama ka deklaruar se deputetja Haxhiu, mund të jetë njëra prej anëtarëve të Shërbimeve informative.

Ajo në emisionin Zona B, e Baton Haxhiut, ka folur shumë për daljen e saj nga kjo parti.
Lama ka thënë se edhe Vetëvendosja ka një Kamish, duke aluduar në ish – kolegen e saj, Albulena Haxhiu.

Po ashtu, Lama ka thënë se deputetja Haxhiu, e ka terrorizuar disa herë atë dhe familjen e saj.
Lama ka shtuar ndër të tjera se nuk e ka lëshuar Vetëvendosjen për ndonjë parti, transmeton orainfo.

“Unë nuk jam dalë për të bërë pazare politike. Jam zhgënjyer nga Albin Kurti. Ata më kanë borxh profesionin dhe karrierën politike”, ka thënë Lama.

Më Shumë

Arkivi i Austrisë: Ky është varri i Isa Boletinit në Podgoricë, vetëm disa ditë pas vrasjes

Në janar të 1916-s, ushtritë austro-hungareze po depërtonin në territorin malazez. Më 20 janar 1916 malazezët vendosin të transferojnë kosovarët në Podgoricë. Ndërsa austro-hungarezët...

Arrestohet i dyshuari për vjedhje në Planejë të Hasit

Është arrestuar i dyshuari për vjedhje në fshatin Planejë të Hasit. Ai është dërguar në mbajtje. “Është identifikuar dhe arrestuar një mashkull kosovar si i dyshuar...

Lajmet e Fundit