18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

LDK, fillon mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm

Isa Mustafa LDKLidhja Demokratike e Kosovës ka filluar mbledhjen e Këshillit Drejtues, gjatë së cilit, do të votohet lista me kandidat për deputet për Kuvendin e Kosovës.

Burime të Gaztës Blic brenda takimit tregojnë se lista nuk është propozuar dhe as votuar ende, ndërsa aktualisht është duke mbajtur fjalim lideri i kësaj partie, Isa Musta, i cili po flet për kriteret që i ka përdorur LDK-ja për ta bërë listën.

Më Shumë

Policia shqiptoi mbi një mijë e 900 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1936 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Si u vra para syve të gruas e vajzës? – Zbulohen detaje tronditëse të vrasjes së Beqir Morinës në Prizren

Beqir Morina u vra në mënyrë mizore me dhjetë plumba në kokë para syve të bashkëshortes dhe vajzës së tij 8-vjeçare. Aktakuza e Prokurorisë Themelore...

Lajmet e Fundit