19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Ja kështjella ku do të martohen Kim dhe Kanye

keshtjella e kim dhe kanyeKim dhe Kanye do të martohen në një kështjellë të shekullit 16 në Firencë që ka një histori tragjike.

Fillimisht ishte thënë se ata do të martohen më Paris, por cifti ka përzgjedhur tani kështjellën e ndërtuar familjen Medici të Firencës.

Ky vend megjithatë ka një histori tragjike pasi dy të rinj, më 2006 dhe 2008 nga muret e saj. Më pas autoritetet e kishin mbyllur atë.

Më Shumë

21 vite burgim ndaj të akuzuarit për vrasjen axhës së tij në Kijevë të Malishevës

Gjykata Themelore në Gjakovë ka shpallur aktgjykim dënues kundër të akuzuarit B.B., për veprën penale, “Vrasje e rëndë” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll ose...

‘Shuhen’ shpresat për Shqipërinë, Brajan Gruda thirret nga Gjermania

Dy lojtarët gjermanë U-21 Brajan Gruda dhe Rocco Reitz do të kenë mundësinë të stërviten me skuadrën e të moshuarve përpara Euro 2024. Kur...

Lajmet e Fundit