2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

LDK-ja dhe Vetëvendosje! sot hapin fushatën zgjedhore në Prizren

Vetëvendosje-LDK-logoLidhja Demokratike e Kosovës(LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje! do të hapin sot fshatën zgjedhore në Prizren. LDK-ja fushatën zgjedhore do të hapë në qendër të qytetit “Shatërvan” në ora 16:30.”Kemi kënaqësin t’ju njoftojmë në manifestimin e hapjes së fushatës zgjedhore të LDK-së, Dega në Prizren. Tubimi mbahet me 4.10.2013(e premte) në ora 16:30 në sheshin “Shatërvan”. Tubimin tonë e nderon edhe pjesëmarrja e kryetarit të LDK-së, dr. Isa Mustafa”, thuhet në njoftimin e LDK-së.

Po sot fushatën zgjedhore e fillon edhe Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren. “Me datën 4 tetor (e premte), ora: 15:00 në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha”, mbahet tubimi i hapjes së fushatës elektorale të Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren”, thuhet në njoftimin e VV-së në Prizren./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Fitore bindëse e Bashkimit

Bashkimi ka shënuar fitore bindëse ndaj Istogut me rezultat 93:53 (23:14, 22:18, 20:17, 28:4), në xhiron e dhjetë të Prince Caffe Superligës. Prizrenasit e nisën...

Rruga Zhur-Sharr e bllokuar nga bora, vozitësit në vështirësi të mëdha

Në fund të nëntorit, bora ka zë në befasi institucionet gjegjëse, pasi disa rrugë thuajse janë bërë të pakalueshme. Një rrugë që është e mbuluar...

Lajmet e Fundit