17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

LDK-ja në Malishevë, arsimtarëve: Mos shkoni në darkën e Hashimit!

LDK-logo5-23Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Malishevë iu ka bërë thirrje arsimtarëve të kësaj komune që të mos shkojnë sonte në darkën e thirruar nga kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi.

“Dega e LDK-së në Malishevë shprehet e indinjuar me format e paturpshme që po përdorë Hashim Thaçi për përfitime të veta politike në dëmë të buxhetit të shtetit”, thuhet në komunikatën e LDK-së.

Sipas këtij subjekti politik, Thaçi ka filluar të shtrojë darka për arsimtarë dhe të lëshojë ‘shqelmat’ e fundit të humbjes së tij të sigurt me 3 nëntor.

” Një darkë të tillë për arsimtarë, sot planifikon ta shtroj edhe në Malishevë. Ne u bëmjë thirrje arsimtarëve të Komunës së Malishevës, që ta ruajnë dinjitetin e tyre të krijuar ndër vite dhe të bojkotojnë darkën elektorale të cilën po e shtron Thaqi sot në Malishevë. Thaçi e dinë mirë se është i padeshiruar në Malishevë, ai thjeshtë po përpiqetë të mashtroj dhe manipuloj arsimtarët duke i kërcënuar ata me largim nga puna nëse nuk do të merrnin pjesë në këtë darkë”. PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Rruga në Prizren që “lejon” lëvizjen me shpejtësi 30 dhe 40 km/h (foto)

Vendosja e shenjave të trafikut në rrugën Gjonaj – Zym në Prizren nuk është e zakonshme. Aty gjendet dy shenja, njëra shpejtësinë e lejuar 30...

Detaje nga operacioni “TOTO”, mbi 50 mijë euro të sekuestruara dhe 13 persona të arrestuar

Të mërkurën në orët e pasdites, 13 persona janë arrestuar nën dyshimin se kanë kryer veprat penale “organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të...

Lajmet e Fundit