33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

LDK-ja në Malishevë vizitoi Bashkësinë Islame

LDK-malisheve vizitoi BIDega e LDK-së në Malishevë në krye me kryetarin, Januz Kastrati dhe kandidatin për kryetar Komune Salih Morina, kanë vizituar Bashkësisë Islame në Malishevë me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Kastrati shprehu mirënjohjen e tij për punën dhe angazhimin e Bashkësisë Islame në ruajtjen e vlerave humane dhe fetare në Malishevë. Ndërsa kandidati për kryetar komune Salih Morina, u zotua se do të përkrahë BIK-un në aktivitetet e saj në dobi të qytetarëve të Malishevës

Ndërkaq, nënkryetari i BIK-ut Mulla Selim Paqarizi si dhe Imami i Xhamisë së Malishevës Fatmir Krasniqi, falenderuan përfaqësuesesit e LDK-së për vizitën e tyre./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Oborret e shkollave në Prizren, parkingje për mërgimtarët

Komuna e Prizrenit ka hapur oborrin e gjimnazit “Gjon Buzuku” dhe të shkollës “Lidhja e Prizrenit” për parkimin e automjeteve të mërgimtarëve. Drejtori i Shërbimeve...

Sulmuesi kosovar që po shkëlqen në Rumani

Sulmuesi kosovar, Albin Berisha dje ka luajtur 90 minuta në ndeshjen e ekipit të tij, Petrolul ndaj Gloria Buzua. Berisha ishte padyshim lojtari më i...

Lajmet e Fundit