13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

LDK-ja në Prizren, mbronë Eqën, akuzon gazetën “Bota Sot” për shipfje

LDK-logo5-23Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK) në Prizren e konsideron si denigruese dhe të ultë  insinuatat  e gazetës “Bota Sot”, që po bënë  kundër  figurës politike të  liderit të LDK-së  në Prizren, Eqrem Kryeziut.

“Dega e lidhjes Demokratike të Kosovës  në  Prizren e konsideron si një orkestrim të ashtuquajturën anketë  në diasporë  ku vërehet qartë  se të anketuarit janë një numër i shumë i vogël, dhe tash në emër të diasporës , flasin  më pak  se 10 persona. Kaq i duhet Redaksisë së gazetës për me bo tituj të  tillë mediatik”, thuhet në reagimin e zëdhënësit të  LDK-së në Prizren,Nderim Gashi.

“Lidhja Demokratike e Kosovës ketë sulm e konsideron si një orkestrim I qarqeve anti LDK, këto sulme që tani e ka marre përsipër gazeta “Bota Sot”,  dikur  këtë mision SHIK-ist e ka pas një gazete tjetër e Kosovës, tani ndërrohen rolet”.

“Qarqet e krimit te organizuar e shohin pengesë liderin e degës se LDK-se ne Prizren , dhe kjo neve na bënë edhe me të fortë në  rrugën tonë  kundër krimit dhe korrupsionit, e që z.Eqrem Kryeziu ka dhënë prova konkrete që nuk koketon,  dhe madje i lufton me mjete politike këto qarqe inkriminuese”

“Zyra LDK-se, në Prizren , ka pranua shumë telefonata dhe  emaila nga veprimtarët tanë nga diaspora , e të cilët shprehin zhgënjimin e  madhë për gazetën “Bota Sot”.Veprimtarët tanë nga diaspora janë të vetëdijshëm  në dorë të kujt ka mbet redaksia e gazetës “Bota Sot”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ballkani dhe Prishtina luftojnë sot për trofeun e Kupës së Kosovës

Pasi fitoi titullin e kampionit, Ballkani do të synojë që ta pasurojë sezonin edhe me një trofe tjetër. Skuadra e Ilir Dajës do të...

Osmani në 25 vjetorin e Masakrës së Tusuzit: Vendosja e drejtësisë për viktimat është përkushtim i çdoditshëm i yni

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka përkujtuar viktmat e Masakrës Tusuz (Lagjja e Trimave) në Prizren. Më 26 maj 1999-të, atje forcat e regjimit...

Lajmet e Fundit