11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

LDK-ja pa kandidat për kryesues të Kuvendit

NderimGashi-LDKLidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Prizren, nuk do të ketë kandidatë për kryesues të Kuvendit Komunal. Zëdhënësi i LDK-së, Nderim Gashi tha se LDK-ja vlerëson se çështja e zgjedhjes së kryesuesit është e partisë në pushtet.

“LDK-ja ka marrë vendim që të mos kandidojë asnjë asamblistë për kryesues të Kuvendit, pasi që konsiderojmë se kjo është punë e partisë në pushtet”, tha Gashi.

Kuvendi i Prizrenit, sot do të zgjedh kryesuesin. Përveç PDK-së, partitë tjera opozitare nuk kanë paralajmëruar se do të nxjerrin një kundërkandidat për kryesues të Kuvendit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

A do të luajë Mbappe në finalen e Kupës? Përgjigjet Enrique

Paris Saint-Germain mbylli me sukses Ligue 1. Skuadra nga kryeqyteti francez mbeti e pamposhtur jashtë shtëpisë në ndeshjet e ligës dhe tani po përgatitet...

Kërkesat e fundit për paraburgime të Prokurorisë në Prizren: Të arrestuarit dyshohen për vepra të ndryshme penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka paraqitur një kërkesë për caktim të paraburgimit kundër një personi, dyshuar për veprat penale "Tentim vrasje", "Mbajtja në pronësi,...

Lajmet e Fundit