7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Sot zgjedhet kryesuesi i Kuvendit në Prizren

Prizren-Asambleja komunaleKuvendi i Prizrenit sot do të zgjedh kryesuesin. Mbledhja fillon në ora 10:00.

PDK-ja është përcaktuar mbrëm për Kujtim Gashin që të jetë kandidat për këtë pozitë.

“Në mbledhjen e Degës së PDK-së, e cila është mbajtur sot Nijazi Kryeziu, kryesues i deritanishëm i Kuvendit Komunal për dy mandate, duke e vlerësuar lartë besimin e kuvendarëve të cilët i dhanë besimin për dy mandate ka falënderuar strukturat drejtuese te PDK-se dhe ka propozuar që unanimisht kuvendarët e PDK dhe partnerëve të koalicionit ta mbështesin kandidatin e PDK Kujtim Gashi”, njotoi zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha

“Andaj në mbledhjen e kryesisë së degës dhe me kuvendaret e PDK-së, me unanimitet të plotë janë përcaktuar se i propozuari i PDK-së, për kryesues të Kuvendit për këtë mandatë, të jetë Kujtim Gashi”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Daja pas humbjes nga Drita: Po kemi probleme fizike, s’e kemi gjysmën e ekipit

Ilir Daja e ka komentuar humbjen e sotme të Ballkanit nga Drita, e cila iu afrua liderit në vetëm katër pikë, ndërsa Llapi me...

Kryeziu-Ramaj për Fatmir Limajn: Ishe shpresa, tani je shpëtimi i Kosovës

Besartë Kryeziu – Ramaj, kryetare e Gruas së Nismës Socialdemokrate, ka postuar në rrjetin social në “Facebook”, një fotografi me liderin e Nismës, Fatmir...

Lajmet e Fundit