36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

LDK në Prizren koalicion me Grupin e Qytetarëve Boshnjak

ldk marrveshjeLidhja Demokratike e Kosovës në Prizren ka bërë marrëveshje me Grupin e Qytetarëve Boshnjak të Prizrenit. Kjo marrëveshje vjen pas asaj që LDK në Prizren arriti me Bashkimin Demokratik të Zafir Berishës.

Nënkryetari i LDK-së, në këtë qytet, Haziz Hodaj e ka mirëpritur këtë marrëveshje duke bërë thirrje që edhe grupet tjera të komuniteteve që jetojnë këtu dhe shoqëria civile t’i bashkëngjiten LDK-së. Hodaj ka thënë se është koha që kësaj qeverisjeje t’i vihet fundi duke shpresuar që LDK do të fitoj në Prizren më 1 dhjetor.

Më Shumë

Prizren/ Kunatat ia marrin fëmijën 5-vjeçar, policia e heton rastin

Ankuesja femër kosovare ka raportuar në polici në Prizren se më datën 14.08.2022 kishte pasur një rast dhune në familje dhe me dy fëmijët...

Haradinaj viziton DokuFest-in, thotë se po e vendos Kosovën në hartën e botës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot festivalin ndërkombëtar të filmit dokumetar dhe atij të shkurtër, DokuFest, në Prizren,...

Lajmet e Fundit