31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Lëndohet një zjarrfikës në Rahovec gjatë shuarjes së zjarrit në një pyll

Është lënduar një zjarrfikës në fshatin Zatriq të Rahovecit, teksa po shuante zjarrin në pyllin e fshatit.

Zjarrfikësi është duke u trajtuar në spitalin e Gjakovës, ndërkaq raportohet se pyllit i është vënë zjarri nga disa persona të panjohur.

“Raportohet se nga persona të pa njohur i është vënë zjarri pyllit të fshatit. Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin. Gjatë tentimit për shuarjen e zjarrit, një zjarrfikës ka pësuar lëndime dhe është duke u trajtuar në Spitalin e Gjakovës. Nuk dihet vlera e dëmit të shkaktuar. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e policisë.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Më Shumë

Liria prezanton fanellat e reja të frymëzuara nga historia e Prizrenit

FC Liria sot ka prezantuar fanellat e reja për sezonin 2024-2025. Tri fanellat janë dizajnuar duke u frymëzuar nga historia e Prizrenit dhe klubit. "Prizreni,...

Ardhja e bashkatdhetarëve, kjo është gjendja në pikat kufitare

Bashkatdhetarë të shumtë kanë nisur të vijnë për pushime në Kosovë. Të dhënat e fundit nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar tregojnë se në pikat...

Lajmet e Fundit