25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

LHK “Ali Hadri” i dërgon telegram ngushëllimi Familjes Hajdaraj

Adem HajdariMe rastin e ndarjës nga jeta të Prof.dr. Adem Hajdaraj, Kryesia e Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, i dergon telegram ngushëllimi Familjes Hajdaraj.

Lexojeni të plotë telegram ngushllimin e LHK “Ali Hadri”:

E nderuara Familje Hajdaraj

Me rastin e ndarjës nga jeta të Prof.dr.Adem Hajdaraj, pranoni ngushëllimet tona me të sinqerta.

Profesor Hajdaraj, ka hyre në histori me aktin e nënshkrimit të Deklaratës për Pavarësin e Kosovës të 17 shkurtit 2008.

Ai dhe Familja e tij, kan dhenë shumë për çlirimin e Kosovës dhe pavarësin e saj.

Sot, në këtë ditë dhembje për Ju, pranoni ngushëllimet tona me të sinqerta.

/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Fatmir Limaj nderohet në Parlamentin e Shqipërisë

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, së bashku me kryetarin e Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati dhe anëtaren e kryesisë së Nismës, Xhevahire Izmaku,...

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Lajmet e Fundit