27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Limaj: Kosovës i duhet ndryshimi (Video)

limaj krasniqi ne nisme(E plotësuar) Kryetari i “Nismës për Kosovën”, Fatmir Limaj, ka thënë se nga sot po hapet një kapitull i ri për Kosovën.

“Nga sot po ia nisim. Prej sot Kosova ka një alternativë më shumë. Kosovës i duhet ndryshimi dhe ndryshimi është i mundshëm”, është shprehur Limaj.

Ai ka ftuar qytetarët që t’i bashkohen “Nismës për Kosovën”.

“Ju ftoj që të bashkohemi me Nismën sot për të ndryshuar së bashku të nesërmen. Kosova ka nevojë për një guxim të ri për të ndërtuar një të ardhme më të mirë”, ka thënë Limaj.

Ai ka thënë se Kosova nuk është në rrugë të mirë. “Qytetarët janë lodhur. Ne këtu na bashkon vizioni, guximi dhe shpresa për të ndryshuar”, ka thënë Limaj.

http://youtu.be/TkxCuwHJn5c

Partia quhet Nisma për Kosovën, Kryetar i Kryesisë Fatmir Limaj, Kryetar i Këshillit Jakup Krasniqit

Nisma për Kosovën. Kështu do të quhet partia e Fatmir Limajt dhe Jakup Krasniqit.

Në fjalën e tij para të pranishmëve, Jakup Krasniqi ka thënë se Kryetar i Kryesisë së Nismës për Kosovën do të jetë Fatmir Limaj, derisa Kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës do të jetë ai.

Limaj, ndërkaq, në fjalen e tij, tha se tash e tutje Kosova do ta ketë Nismën për Kosovën, një parti e mbështetur në parti dhe një parti ndryshe nga partitë ekzistuese.

Entuziazëm për partinë e Fatmir Limajt, mbushet Salla e Kuqe

Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë është mbushur me simpatizantë dhe anëtarë të ardhshëm të Nismës Qytetare për Kosovën, subjektit më të ri politik në vend që pritet të drejtohet nga Fatmir Limaj, derisa Kryetar i Këshillit Kombëtar të saj do të jetë Jakup Krasniqi.

Salla është mbushur plot me njerëz, derisa ka edhe shumë të tjerë që gjenden për rreth pallatit, në pamundësi për të hyrë brenda.

Ende nuk kanë filluar fjalimet e drejtuesve të këtij subjektit.

Më Shumë

Kurti për Betejën në Rahovec: Krimet e Serbisë s’do të mund të zhduken e harrohen

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, e ka kujtuar Betejën e Korrikut të vitit 1998, për të cilën tha se filloi më 17 korrik brenda...

Në Prizren u promovua romani “Hanifja” i autorit Ramadan Reshitaj

Romani "Hanifja" i autorit Ramadan Reshitaj u promovua në Prizren. Shkrimtarët këtë roman të Reshitajt e kanë krahasuar me romanin "Malësorja" të Nazmi Rrhamanit. Redaktori...

Lajmet e Fundit