25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Limaj në Malishevë: Askush nuk guxon të largohet nga vendi i punës shkaku i bindjeve politike

Limaj Nisma rahovecKryetari i Kryesisë së NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj së bashku me kryetarin e Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe kandidatët për deputetë nga NISMA për Kosovën në Malishevë, u takuan sot me intelektualët e Malishevës, të cilët i njoftuan me alternativën që ofron Nisma për Kosovën.

“Ne, nuk duam një demokraci të këtillë, duam një shtet demokratik sepse dhe institucionet e vendit janë në ngërç politik, duke u udhëhequr nga një grup i caktuar. Po dëgjojmë premtime marramendëse, mirëpo, me këto premtime nuk mashtrohet qytetari i vendit”, u tha të pranishmëve Limaj.

Sipas Limajt, “pavarësisht bindjeve politike, askush nuk guxon askënd ta largoj nga vendi i punës”.

“Jemi vend demokratik, votojmë si të dëshirojmë, mirëpo jo me kushtëzime, dhe këtë Nisma nuk e ka praktikuar, e nuk do ta bëj kurrë. Kur është vullneti për të ndryshuar, s’ka asnjë fuqi që mund ta ndërrojë”, tha Limaj.

I pari i Nismës mbështeti kandidatët për deputetë që kandidojnë nga komuna e Malishevës, duke u thënë se do të jenë shpresë për vendin tonë.

Ndërsa kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj tha se inciativa ka nevojë për shtrirje në gjithë vendin, jo vetëm në Malishevë.

“Ne e bëmë një inciativë që premtuam dhe po i realizojmë si në shkolla, si në rrugë dhe shumë fusha të tjera. NISMA ka nisë me kërkesën e juaj dhe do të shtrihet në tërë vendin sepse ju keni dëshiruar, u tha të pranishmëve, Begaj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Posta e Kosovës porosit qytetarët: Mos klikoni këtë link

Posta e Kosovës njofton publikun që të mos bjerë pre e një mashtrimi dhe të mos klikojnë asnjë link, që vjen në tekstin e...

Orë tmerri për legjendën e Italisë, merret peng, dhunohet, grabitet…

Roberto Baggio dhe familja e tij përjetuan momente terrori mbrëmë, teksa Italia ishte në fushë në ndeshjen kundër Spanjës. Siç raporton “Corriere del Veneto”, makthi...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit