Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka vizituar sot banorët e disa fshatrave të Prizrenit.

Limaj ka kërkuar mbështetjen e qytetarëve, duke thënë se me fitoren e tyre do të fiton zëri dhe vlera e UÇK-së, transmeton Telegrafi.

“Ke?naqe?si qe sonte kisha nje? bashke?bisedim te? jashte?zakonshe?m e me plote? emocion me burra e gra, ne? vendlindjen e heroit te? kombit, Xhevat Berisha, ne? Tusuz te? Prizrenit.Ke?rkova nga bashke?lufte?tare? e veprimtare? te? devotshe?m te? ke?saj zone pe?r tu bashkuar krah projektit tone? per mbrojtjen e vlerave kombe?tare”, ka shkruar Limaj në Facebook.

Tutje, ai ka shkruar “vlerat e Ushtrise? C?lirimtare te? Kosove?s ne i ndjejme?, jetojme? me to, prandaj edhe po i mbrojme?, nde?rsa disa te? tjere? qe? asgje? nuk i lidhe? me ke?te? pjese? te? historise? sone? te? lavdishme, fatkeqe?sisht po i pe?rdorin e keqpe?rdorin pe?r vota”. /Telegrafi/