22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Liria e Prizrenit ia uron Ballkanit titullin kampion

Skuadra e Lirisë së Prizrenit, përmes një postimi në Facebook, e ka uruar Ballkanin, për titullin e fituar gjatë ditës së sotme.

Suharekasit, tanimë edhe matematikisht, e kanë blinduar pozitën e parë, duke e siguruar kështu trofeun e parë të këtij lloji në historinë e klubit.

Postimi i plotë i KF Liria pa ndërhyrje:

Urime titullin BALLKAN !

KF Liria, me rastin e konfirmimit Kampion të Ballkanit në Superligën e Kosovës, uron KF Ballkanin, simpatizuesit dhe gjithë banorët e Komunës së Suharekës.
Jeni storie e veçant suksesi.

Një model i zhvillimit të klubit nga amatorizmi në klub Kampion. I drejtuar nga njerëz poashtu kampion në biznes, tash të konfirmuar dhe në sport, përkatësisht në futboll.

Arsim Kabashi, është emri që bashkë me qytetin e Suharekës, ngriti klubin në nivele kampionësh.

Fat dhe shumë suksese në arenën ndërkombëtare !

#Urimekampiona

May be an image of one or more people, people standing and text

Më Shumë

VIDEO | Berisha: Deliqi e ka vendin në Hagë, jo në krye të institucioneve

Ish-komandant i UÇK-së në Zonën e Vërrinit, në Brigadën 125, Zafir Berisha, në një intervistë për “Info Magazinën” në Klan Kosova, ka folur në...

Për 24 orë në Prizren janë ngritur 8 aktakuza kundër 8 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se, gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur dyzeteshtatë (47) aktakuza kundër pesëdhjetenëntë (59) personave,...

Lajmet e Fundit