3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

DokuFest i bashkohet festivalit dhe tregut të filmit numër një në botë

DokuFest i bashkohet festivalit dhe tregut të filmit numër një në botë.

Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e DokuFest, e cila ka njoftuar me shumë entuziazëm për këtë arritje.

“Me shumë entuziazëm ju njoftojmë për partneritetin tonë me Cannes Docs në tregun e Marché du Film të festivalit të Festival de Cannes. Cannes Docs ofron një hapësirë dhe program të posaqem të eventeve për të gjithë profesionistët e filmave dokumentar – si krijuesit e filmave e po ashtu edhe vendimmarrësit e industrisë”, thuhet në njoftimin e tyre./PrizrenPress.com

May be an image of text that says ':DOKU FEST 2022 Cannes Docs Festival Partner MARCHÉ DU FILM FESTIVAL DE CANNES'

Më Shumë

Roma nuk e shkarkon Mourinhon

Jose Mourinho rrezikonte shkarkimin përpara disa javësh nga Roma, me klubin që nuk dukej i kënaqur nga rezultatet e fundit. Por fitoret e njëpasnjëshme dhe...

Në Kosovë priten reshje bore, temperaturat zbresin nën 0 gradë Celsius

Me depërtimi i masave arktike mbi rajon, sot sipas Prishtina Weather, pritet të zbresin temperaturat edhe nën 0 gradë Celsius deri në mbrëmje. “Pasdite me...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit