23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Liria konfirmon bisedimet me disa trajnerë, vendimi së shpejti

Liria pas largimit të Nedim Yigit, po vazhdon bisedimet me trajnerë për të gjetur pasardhësin e turkut.

Prizrenasit janë në vendin e fundit në renditje me vetëm tetë pikë nga 13 ndeshje dhe po kërkojnë një trajner që do t’i mbante në elitë.

Sot klubi ka reaguar përmes faqes zyrtare, duke thënë se janë në bisedime me disa trajnerë.

“Nuk ka asgjë zyrtare  për trajnerin e ri. Lidhur me lajmet e publikuara në portale e medie të ndryshme FC Liria, del me këtë njoftim. Të gjithë emrat dhe përfoljet, janë spekulime”.

“Liria , s’ka vendos për asnjë emër deri tani. Bisedimet po zhvillohen me 3-4 trajnerë, kryesisht vendorë. Por, marrëveshje s’ka me asnjërin. FC Liria, në momentin që arrin dakordim me ndonjë emër, zyrtarisht do të njoftoj opinionin”, thuhet në njoftimin e klubit.

Më Shumë

Lajmet e Fundit