2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Lirikë stine

Enver Sulaj

Gjethet e zverdhura më bien mbi kokë
Shenjë vjeshte mbi ëndërrimet e lirikën e stinës.

Reshjet e shiut kanë shtuar përrockat në livadhin e braktisur.

Një qiri i ndezur
-Dritë për emrin e gdhendur në gur kufiri.

Lotët janë shi mbi ballin plot zjarrmi.

Shtator, 2023

Më Shumë

42 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

42 aksidente kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë. Një aksident ka qenë me fatalitet, 17 me të lënduar dhe 24 me...

Liria e kërkon shpëtimin me trajnerin e ri, Mirsad Jonuz

Liria është bërë sot me trajner të ri. Prizrenasit e kanë emëruar trajnerin, Mirsad Jonuz në krye të shtabit teknik. Me një përvojë në vende të...

Lajmet e Fundit