23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

“Loyola-Gymansium” grumbullon libra për fëmijët e Qendrës Edukuese Korrektuese për të mitur në Lipjan

Aksionit të OJQ-së “Education +” për të mbledhur libra për Qendrën Edukuese Korrektuese për të mitur në Lipjan i janë bashkëngjitur edhe nxënësit e “Loyola-Gymnasium” të cilët kanë grumbulluar më shumë se 250 ekzemplarë librash për fëmijë dhe të rinj.

Këta libra i janë dhuruar sot Qendrës Edukuese Korrektuese për të mitur në Lipjan nga zv. drejtoresha e “Loyola-Gymansium”,  Shqipe Sharani dhe koordinatorja e cilësisë, Pranvera Rama-Pupa.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Më Shumë

Prizren: 3 vëllezërit në dasmë, hajnat “festuan” në shtëpitë e tyre (VIDEO)

  Në Krushë të Vogël të Rahovecit mbrëmë ka ndodhur një vjedhje e rëndë. Hajnat hynë në shtëpitë e tre vëllezërve Hajdari, të cilët bashkë më...

Sot starton Serie A, Milan dhe Inter kërkojnë fitore

Më në fund, tifozët e futbollit italian do të shijojnë magjinë e Serie A. Java e parë do të jetë e ndarë në tre...

Lajmet e Fundit