19.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

“Loyola-Gymnasium” arrin 81.45 për qind në Testin e Arritshmërisë

Bazuar në të dhënat e publikuara nga Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI), nxënësit e klasave të nënta të “Loyola-Gymnasium” kanë treguar rezultat të jashtëzakonshëm në Testin e Arritshmërisë.

Në këtë test, nxënësit tanë kanë shënuar arritshmërinë 81.45 për qind.

Pas punës me përkushtim, pasion e profesionalizëm, një rezultat i tillë na bën të lumtur të gjithëve në ALG dhe na motivon për të vijuar tutje përmbushjen e misonit tonë fisnik e të shenjtë.

Më Shumë

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është...

Ballkani përballet me Santa Colomën në rrugën për Champions

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani, do të përballet me Santa Colomën nga Andorra në raundin e parë kualifikues për Ligën e Kampionëve. Sivjet Liga...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit