3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

‘’Loyola’’ shënon përvjetorin e 10-të

Shkolla ‘’Loyola’’ në Prizren, të shtunën ka shënuar 10 vjetorin e themelimit të saj.

Drejtoresha e kësaj shkolle, Lindita Spaqi, në një fjalë rasti gjatë kësaj ceremonie, u shpreh se në shkollën e tyre kanë nxënës nga kombësi të ndryshme, gjë që e bën këtë rrugëtim sa sfidues, po aq të bukur dhe më të pasur.

Drejtori gjeneral i institucionit arsimor ‘’Loyola’’,Giselher Woite në fjalimin e tij theksoi se ndërtimi I kësaj shkolle në qytetin historik të Prizrenit është fat dhe vendim shumë i qëlluar, dhe se ndihet me fat që kjo shkollë është rritur dhe përmbushur vazhdimisht ndër vite. Për të pranishmit në këtë ceremoni u shfaq edhe një program artistik nga nxënësit e kësaj shkolle./tv prizreni

Më Shumë

Real Madrid po konsideron nënshkrimin e Khephren Thuram

22-vjeçari, i cili është djali i legjendës franceze Lilian Thuram dhe vëllai i sulmuesit të Inter-it, Marcus Thuram, ishte shumë i lidhur me Liverpool-in...

Kurti pjesëmarrës në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë me rastin e përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë

Në qytetin e Vlorës ka nisur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 111 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.   Në këtë ceremoni, përveç kryeministrit...

Lajmet e Fundit