6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Luftat në Kafaz në Gjermani: Prizrenasi Gjoni Palokaj synon majat

Pas titullit të tij në RESPECT.FC ai tani synon edhe rripin e dytë të skenës MMA në Gjermani.

Gjoni Palokaj, lindur në Hannover, me prejardhje nga Prizreni (fshati Velezhë) të premten synon titullin në garën MMA, përkatësisht synon të marrë rripin e dytë të skenës MMA në Gjermani.

Me titull ’We love MMA60”, zhvillohet meçi në Barclaycard Arena në Hamburg.

Image

Për këtë ngjarje premierë, e njohur si: ’Liga Premierë e Gjermanisë’, po përgatiten takime dhe lufta të mëdha.

Vëmendje këtyre meçeve e në veçanti, interesim ka zgjuar meçi  ndërmjet Gjoni Palokaj (Fightscholl Hannover) dhe Sulltan Hussain (Gladiators MMA Duisburg), që do të luftojnë për titullin e lakmuar në peshën pupla deri  në 66 kg.

Image

Palokaj, që është me prejardhje nga (Prizreni, fshati Velezhë) konsiderohet nga talentet më të mirë në këtë kategori (në peshën pupla).

Lidhur me meçin e tij që ka zgjuar interesim, shkruan edhe BILD  (gazeta më e madhe gjermane)  që do të transmetojë ngjarjen nga ora 22.00 me datë 29.10.2022.

Image

Gjoni, siç shihet edhe në foto në çdo fitore kremton me flamurin kombëtarë, duke mos harruar asnjëherë prejardhjen.

Më Shumë

Kryetari i SBASHK-ut: Kontrata kolektive është valide, MASHT-i nuk mund ta shkëpus njëanshëm

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, ka njoftuar Sindikatën e Bashkuar të Arsimit, ditë më parë se nuk do të vazhdojë me zbatimin e...

Alber Qovanaj nga Prizreni, vdes aksidentalisht në Çagllavicë të Prishtinës

Alber Qovanaj nga Prizreni ka humbur jetën në një aksident në Çagllavicë të Prishtinës. Familjarët e të ndjerit kanë bërë të ditur se nesër do t’i...

Moti për sot

Lajmet e Fundit