26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Lyon – Bayern Munich/ Sonte përcaktohet finalistja e dytë e Champions League

Liga e Kampioneve është në metrat e fundit të saj, sonte në mbrëmje kompletohet finalja e kompeticionit.

PSG arriti të kalonte e para pasi mundi Leipzig me rezultatin e thellë 3-0. Tashmë parisienët presin të qetë rivalin që do të diskutohet në takimin, Lyon – Bayern Munich.

Lyon - Bayern Munich, sonte përcaktohet finalistja e dytë e Champions League

Skuadra e Hans Flick shihet si favorite në këtë takim, por nga ana tjetër ka përballë një Lyon që ka ditur të në surprizojë, pasi më parë ka mposhtur Juventusin dhe Manchester City-n.

Në 9 ndeshje të zhvilluara deri tani, bavarezët kanë arritur të regjistrojnë po kaq fitore, ndërsa skuadra franceze ka marrë 4 fitore, 2 barazime dhe 3 humbje.

Më Shumë

24-vjeçari nga Rahoveci viktimë e fajdes, ‘shokët’ ia kërkojnë 60 mijë € pasi humbën 36 mijë eurot e investuara në kripto

Dukuria e fajdesë, që nënkupton huazimin e parave të cilat më pas duhet të kthehen me interes shumë të lartë, përveç që përbën vepër...

Gjykimi për shpërthimin në Zhur, njëri i akuzuar mbrohet në heshtje

Në gjykimin për shpërthimin në Zhur, i akuzuari Arben Gashi ka vendosur të mbrohet në heshtje, ku së bashku me të akuzuarin Iran Badalli,...

Lajmet e Fundit