20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Malishevasit i gjenden në shtëpi 30 kilogramë kanabis

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në një fshat të Malishevës, pasi të njëjtit i janë gjetur në shtëpi 30 kilogramë kanabis.

 

Policia ka siguruar urdhër për kontroll nga organet e drejtësisë, me ç’rast është kontrolluar shtëpia e të dyshuarit në një fshat të Malishevës.

“Gjatë kontrollit, policia në shtëpinë e të dyshuarit: A.K., (viti i lindjes 1991, mashkull kosovar), ka gjetur dhe konfiskuar tri çanta në të cilat kishte 28 paketime me substancë që dyshohet të jetë marihuanë. Pesha e përgjithshme e kësaj lënde është 30 kg e 330 gramë”.

“Policia ka intervistuar të dyshuarin dhe ndaj tij ka iniciuar rastin ‘blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”.

Me aktvendim nga prokurori, i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Më Shumë

Mbappe nuk largohet nga PSG-ja

Kylian Mbappe ka premtuar se do të qëndrojë në Paris Saint-Germain sezonin e ardhshëm, pasi u shpall Lojtari i Vitit në Ligue 1 për...

Ish-lojtari i Manchester City-t: Rregullat seksuale të Guardiola-s e kanë ndihmuar Messi-n që mos të dëmtohej

“Pep Guardiola prezantoi rregullat e seksit për lojtarët e tij në mënyrë që të parandalojë lëndimet e muskujve”, ka thënë ish-futbollisti i Manchester City-t,...

Lajmet e Fundit