16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Malishevë: E rrah një person, arrestohet

Mbrëmë rreth orës 22:45 në fshatin Drenovc të Malishevës është arrestuar një person pasi e ka sulmuar fizikisht një person tjetër.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që, i njëjti ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull K/Shqiptar të cilit i ka shkaktuar lëndime të lehta trupore”, njofton Policia e Kosoves.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Tragjedia në Itali, 18-vjeçari shqiptar shkoi të flinte dhe nuk u zgjua më

Tragjedi në Pistoia në Itali. Për familjen Reçi jeta nuk do të jetë më njësoj. Djali i tyre, Danieli, 18 vjeç, humbi jetën në...

Vdes shkrimtari dhe gazetari Idriz Ulaj

Ka vdekur në moshën 81-vjeçare profesori Idriz Ulaj. Ai ishte shkrimtar. pedagog dhe studiues i folklorit. Ulaj ishte edhe lektor dhe gazetar i revistës “Zëri i...

Lajmet e Fundit