16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Aksident fatal në Xërxë të Rahovecit, një i vdekur e tre të lënduar

Në Xërxë të Rahovecit, dje rreth orës 13:20, është raportuar për një aksident trafiku në mes të dy automjeteve me ngasës meshkuj.

Si pasojë e aksidentit, lëndime të rënda trupore kanë pësuar të dy ngasësit e automjeteve dhe dy pasagjerë meshkuj.

“Të lënduarit janë dërguar në Emergjencën e Gjakovës për tretman mjekësor ndërsa njëri nga ngasësit nga lëndimet e rënda ka ndërruar jetë”, njofton Policia e Kosovës.

I dyshuari, ndërkaq mësohet se është arrestuar por gjendet për shërim në spital nën mbikëqyrje policore.

Trupi i pajetë i viktimës u është liruar familjarëve./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale në Kosovë, konkretisht tensioneve në veri të vendit. “The Guardian” duke u thirrur...

Lajmet e Fundit