11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Beteja për titull zhvillohet në Suharekë

Ndeshje vendimtare për titullin e kampionit mund të jetë derbi që zhvillohet sot (e shtunë) në Suharekë mes liderit aktual në elitë, Ballkanit dhe skuadrës së dytë në renditjen tabelore, Llapit.

Dy pikë kanë dallim këto dy skuadra mes vete dhe normalisht se të dyja do t’i kërkojnë tri pikët.

Rezultati pozitiv që përfshin edhe barazimin mund të jetë i mjaftueshëm për kampionët që ta ruajnë pozitën e parë, ndërsa Drita do të përpiqet të regjistrojë fitore dhe të rrëmbejë edhe pozitën e parë në tabelë.

Forma e këtyre dy skuadrave në katër ndeshjet e fundit është e njëjtë, pasi kanë regjistruar nga dy fitore dhe dy barazime.

Më Shumë

Rrokulliset kamioni në rrugën Shtime – Prizren, dy të lënduarit dërgohen në QKUK

Dy persona janë lënduar si pasojë e një vetaksidenti në rrugën Shtime – Prizren, ku një kamion është rrokullisur. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i...

“Çfarë ndërtuam bashkë e shkatërrove”, Besi i dërgon mesazh Xhensilës

Divorci mes Bes Kallakut dhe Xhensila Myrtezajt është më i përfoluri i momentit. Jeta e tyre private ka përbërë gjithmonë interes për publikun, por...

Lajmet e Fundit