19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Moti sot me diell dhe vranësira, temperaturat minimale 0 gradë Celsius – maksimalja deri në 16

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe vranësira të pakta në orët e para të mëngjesit.

Më pas pritet shtim i vranësirave, të cilat gjatë ditës dhe në mbrëmje pritet të gjenerojnë reshje të pakta lokale shiu. Në zonat e larta malore reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri në 3°C, ndërsa ato maksimale prej 13 deri në 16°C.

Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i perëndimit me shpejtësi prej 15-38 km/h, njofton Meteo Kosova,

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Shyhrete Behluli zbulon të dashurin e vajzës së dytë, Gresës

Këngëtaraj e njohur Shyhrete Behluli përveç në muzikë ajo është aktive edhe në rrjetet sociale. Në rastin e ditëlindjes së vajzës së dytë Shyhretja ka...

26 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit, Përparim Thaçi

26 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit futbollisti, Përparim Thaçi Në luftën për liri, dëshmori i parë i...

Lajmet e Fundit