5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Malishevë, suspendohet puna e kompanisë që po shtron trotuar (VIDEO)

Komuna e Malishevës i ka ndërprerë përkohësisht punimet e ndërtimit të trotuarit në fshatin Rud dhe Damanek.

Kjo për shkak se pushteti lokal, përkatësisht drejtoria e urbanizmit , ka gjetur parregullsi gjatë punimeve në hedhjen e zhavorrit, si dhe në skajoret që ishin vendosur në të dy anët e tubave.

Megjithëkëtë, një gjë të tillë po e mohon kompania fituese e tenderit që po thotë se shkuan sipas rregullave të parapara në kontratë, por që i paralajmëruan pushtetin lokal që ka ca mungesa në pozicione.

Më Shumë

Iniciativa për tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti pritet të diskutohet nesër në Kuvend

Nesër (e mërkurë) në Kuvendin e Kosovës pritet të debatohet dhe më pas të merret një vendim nëse do të kalojë në Komisionin për...

Komunat shqetësohen për të hyrat vetanake

Miratimi i Projektligjit për Financa Lokale, të cilin qeveria së fundmi e tërhoqi nga plani legjislativ, po vlerësohet shumë i nevojshëm. Një gjë të...

Lajmet e Fundit