13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Maqedonia e Veriut me shqiptarë e saj na shuan ëndrrën e madhe

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mbyllur rrugëtimin drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian “Euro 2020” pas humbjes së sontme në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve.

Në “Todor Proeski” në Shkup, “Dardanët” janë përballur sonte me Maqedoninë e Veriut.

Skuadra që drejtohet nga Bernard Challandes është mposhtur me rezultat të ngushtë, 2:1.

Autogoli i Benjamin Kolollit (’16) dhe Velkovski (’33) ishin realizatorët për Maqedoninë e Veriut sonte.

Ndërkaq, golin e vetëm dhe të nderit për Kosovën e shënoi Florent Hadërgjonaj në minutën e 29-të.

Vlen të përmendet se Kosova i humbi edhe dy raste të mira për gol në minutat shtesë të kohës së rregulltë.

Ndryshe, në finalen e Ligës së Kombeve, Maqedonia e Veriut do të përballet me Gjeorgjinë në Tbilisi më 12 nëntor. /Zeri.info

Më Shumë

Rusia planifikon t’i marrë rrënojat e dronit amerikan të rrëzuar mbi Detin e Zi

Moska zyrtare ka deklaruar të mërkurën se do të përpiqet t’i marrë rrënojat e një droni ushtarak amerikan që u rrëzua mbi Detin e...

Suharekë, burri shkel urdhrin mbrojtës dhe ushtron dhunë në familje

Një burrë në Suharekë ka sulmuar një grua duke e shkelur urdhrin mbrojtës. I dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti u iniciua si dhunë në...

Lajmet e Fundit