22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Maradona nuk ndalet, kjo është akuza e radhës për Botërorin

Gjithmonë i rreshtuar kundër fuqive të mëdha, e polemizues edhe për raste të diskutueshme, Diego Armando Maradona ndoshta do të ishte i lumtur për 4 më të mirat e këtij Botërori.

Por, ish-futbollisti i njohur argjentinas, në emisionin e tij të famshëm në rrjetin “Telesur” lëshoi akuza të ashpra ndaj 4 ekipeve të mbijetuara në turne.

Për Maradonën, ka një mafia që trafikon emigrantët dhe i natyralizon në ekipe kombëtare.

“Mbi 70% e Francës përbëhet nga emigrantë, ndërsa Anglia dhe Belgjika kanë përqindje thuajse të ngjashme. Janë djem që jetojnë të disavantazhuar dhe tërhiqen nga 4 vakte në ditë e mundësia për t’u vënë në provë. Trafiku i futbollistëve është diçka e tmerrshme dhe ka kapur nivele të pabesueshme. Nuk ka dyshim se në këtë Botëror kemi emigrantë më shumë sesa kurrë”, tha Diego Armando Maradona.

Maradona nënvizoi se, mes 4 kombëtareve gjysmëfinaliste, vetëm Kroacia është autoktone, ndërsa kujtoi se ka një rrjet mafioz që çon lojtarët afrikanë drejt natyralizimit në ekipe europiane.

Më Shumë

Moti me diell, temperaturat 38 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, njofton se sot mban moti me diell. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 37 gradë

Këtë të premte pritet të mbajë mot i nxehtë, me diell e vranësira të pakta gjatë ditës. Temperaturat minimale do të lëvizin në mes 18...

Lajmet e Fundit