2.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Mark Levy, autori francez më i lexuar në botë

MarkLevy-autor francezMarc Levy është autori më i lexuar francez gjerësisht në botë, me mbi 30 milionë libra të shitura në 13 vjet në të gjithë botën. Kjo u njoftua nga redaktorët, Robert Laffont, Versilio dhe Pocket.

Autori i “Amici miei, miei amori” (2006), i lindur më 16 tetor 1961 në Paris, botoi romanin e tij të parë në Francë në janar të vitit 2000. Komedia romantike “Se solo fosse vero”, e cila ishte edhe filmi i ngjashëm nga Mark Waters, u prodhua nga regjisori Steven Spielberg në vitin 2005. Që atëherë, librat e shkrimtarit, i cili ka jetuar në Nju Jork për disa vite, janë përkthyer në 48 gjuhë.

Romani i tij i ardhshëm, titulli i të cilit ende nuk është njoftuar, do të dalë në Francë më 24 mars, njoftoi ANSA.

Më Shumë

Shtëpia e Freddie Mercury në shitje për 30 milionë paund

Ish-shtëpia e legjendës së muzikës Freddie Mercury shitet për 30 milionë paund. Garden Lodge në Kensington, në perëndim të Londrës, më parë përshkruhet nga Mercury...

Moti sot me vranësira dhe me intervale me diell

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Sipas Meteo Kosova, era do të fryjë nga juglindja, e cila...

Takimet e Selmanajt

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit