8.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Marrëveshje për ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit për fshatrat Krushë e Madhe, Piranë, Zojz dhe Medvec

Kryetari Shaqir Totaj ka nënshkruar sot një Marrëveshje Bashkëpunimi me KRU “Gjakova” SH.A. për bashkëfinancim në realizimin e projektit të ndërtimit të rrjetit të ujësjellësit për disa fshatra në Komunën e Prizrenit.

Projekti përfshin ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit për fshatrat Krushë e Madhe, Piranë, Zojz dhe Medvec. Kjo është një hap i rëndësishëm drejt sigurisë së ujit për këto komunitete.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Kryeministri Kurti uron qytetarët për festën e Fitër Bajramit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka uruar qytetarët e Kosovës për festën e Fitër Bajramit. Kurti në një postim në Facebook shkruan se mëshira e...

SBAShK-u planifikon t’i dërgojë mbi 400 mësimdhënës në deti

Qershori do të nis me pushime në bregdetin shqiptar për qindra mësimdhënës. Mbi 400 punonjës të arsimit pritet të dërgohen në deti nga Sindikata e...

Lajmet e Fundit