7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Marrëveshje për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin e Fëmijërisë së Hershme

Në Prizren është nënshkruar marrëveshja për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin në Fëmijërinë e Hershme me bazë në komunitet.

Drejtori i  Punë sdhe Mirëqenies Sociale në Prizren, Edmond Hoxha, njofton se kjo marrëveshje ka ardhur si rrjedhojë e partneritetit në mes të Komunës së Prizrenit dhe Save the Children Kosova/o.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

I

Më Shumë

Hasani për mungesën e bashkëluftëtarëve në festë:Janë njerëzit që dalin protagonist kryesor të kësaj lufte

Luftuan për liri, kontribuan në paqe, morën pjesë në shtetndërtimin e Kosovës, por në këtë përvjetor nuk festojnë në Kosovë. Për Hashim Thaçin, Kadri Veselin,...

Dëshmitari i radhës përmend këta emra, thotë se ishin drejtues të sulmit të ndodhur më 1998 në Rahovec

  Dëshmitari i 46-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve, ka thënë se drejtues të sulmit të...

Lajmet e Fundit