7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Tejkalimi i shpejtësisë/ 300 euro gjobë dhe 3 pikë negative për një shofer të Prizrenit

Policia në Prizren ka dënuar një shofer të veturës me gjobë në vlerë prej 300 euro.

Po ashtu i janë hequr tri pikë të patentshoferit .

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të lëndës së matematikës

Njoftimi i plotw

Me datën 05.12.2023 njësiti policor nga Stacioni Policor Prizren në pikë kontrolli të automjeteve në rrugën ‘’Rrustë Kabashi’’ në Prizren, ka hasur në një kundërvajtës i cili në zonën ku kufizimi i shpejtësisë së lejuar me shenjë të trafikut është dyzetë (40) km/h duke vozitur me shpejtësinë tetëdhjetë e tetë (88) km/h.

Ndaj këtij kundërvajtësi është shqiptuar gjoba në vlerë prej treqind (300) euro, tri (3) pikë negative dhe masa e përkohshme e ndalim drejtimit të mjeteve motorike në afat prej gjashtë (6) muajsh

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Voziti 105 km/h në zonën 50/ Vozitësit të Prizrenit i pezullohet patentë shoferi për një vit

Një person u kap në Prizren duke vozitur me 105 km/h në zonën 50. Policia e Prizrenit në rrugën “Rrustë Kabashi” gjobiti të dyshuarin me...

Fjalimi i fundit i Skënderbeut: Jam në prag të varrit!

Para se heroi ynë Skënderbeu të fillonte fjalimin e tij të fundit, urdhëron që djali i tij i vetëm, Gjoni, asokohe dhjetë vjeç, të...

Lajmet e Fundit