-2.2 C
Prizren
E shtunë, 22 Janar, 2022

Martinez apo Gerrard janë emrat e dëshiruar për drejtimin e Aston Villa-s

Humbja e Aston Villa-s të premten ndaj Southampton-it, ishte vendimtare për të shkarkuar trajnerin Dean Smith, i cili në pesë ndeshjet e fundit, mori po aq humbje.

Pas shkarkimit të Smith, rolin e kryetrajnerit momentalisht e ka ish-futbollisti i Anglisë, John Terry, i cili ishte ndihmës i trajnerit të posa shkarkuar.

Mirëpo, drejtuesit e klubit nuk i besojnë Terry-t në rolin e menaxherit, për shkak që ai nuk ka përvojë si trajner i parë.

Andaj, sipas gazetës “The Sun” drejtuesit e klubit të Villa-s, kanë dy emra në listë për të marrë drejtimin e skuadrës së tyre.

I pari duket pak sa i vështirë për tu realizuar, pasi që është trajneri i kombëtares së Belgjikës, Roberto Martinez, i cili vështirë së do ta linte skuadrën e tij para Kampionatit Botëror që do të mbahet në fundin e vitit të ardhshëm.

Emri i dytë dhe më lehtë i arritshëm është ai i ish-mesfushorit të Liverpool-it, Steven Gerrard.

Gerrard aktualisht është kryetrajner i ekipit skocez, Rangers, i cili mban këtë pozitë që nga vera e vitit 2018.

Ai gjithashtu po kalon momente shumë të mira në fillimin e karrierës së tij si trajner, pasi që skocezët janë ekipi i parë që Gerrard është duke drejtuar.

Mirëpo, një ofertë joshëse nga klubi i Aston Villa-s, ndoshta do ta bindte ish-mesfushorin e skuadrës së Liverpool-it.

Pra, mbetet të shihet se a do të emërohen njëri nga këta dy në stolin e Aston Villa-s, apo ky rol ro t’i besohet John Terry-t.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Vdes Kristë Dulaj

Ka ndërruar jetë punëtori i QKMF-së në Prizren, Kristë Dulaj Njoftimi për vdekjen e tij është bërë nga drejtori i QKMF-së, Xhevat Elezkurtaj. “Një humbje e...

Ministria e Ekonomisë: Ndahen 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset

Ministria e Ekonomisë njofton se ka ndarë 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset. Sipas ME-së, kjo ndarje është bërë...

Arrestohet një person në Vërmicë, po transportonte migrantë në mënyrë jo ligjore

Policia Kufitare e Kosovës ka vënë në pranga një person, gjatë realizimit të planit operativ “Migrimi i parregullt”. Policia ka vëzhguar një automjet në të...

Shefkije Islamaj: Ligjërimi postmodern i Rexhep Qosjes

Shkrimtari Rexhep Qosja, me të drejtë, nga studiuesit e veprës së tij letrare-artistike konsiderohet përfaqësuesi më i rëndësishëm e më i veçantë i letërsisë...

37 fëmijë të infektuar në 24 orët e fundit me COVID në Kosovë

771 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Në statistikat...

Tufë derrash shkaktojnë aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ – lëndohet shoferi i automjetit

Tufë derrash të egër kanë shkaktuar aksident trafiku në autostradën “Ibrahim Rugova”, Aksidenti ka ndodhur afër fshatit Duhel të Suharekës, si pasojë ngasësi i automjetit...

Ofendoi dhe pengoi zyrtarët policor, arrestohet i dyshuari nga Suhareka

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ofenduar dhe penguar zyrtarët policorë. “ Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që...

Dy nga muralet e Tiranës renditen në 100 më të mirat e botës për 2021

Imazhi i një vajze që mban një buqetë me lule në dorë në një nga pallatet e Tiranës dhe ai i një vajze në...

Hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese, nga ora 22:00 ndalohet lëvizja e qytetarëve

Sot në Kosovë kanë hyrë në fuqi masat e reja kufizuese kundër coronavirusit, të cilat do të jenë në fuqi deri më 4 shkurt. Me...

Të gjitha rrugët në Malishevë janë të kalueshme

Të gjitha rrugët në Komunën e Malishevë janë të kalueshme përfshi edhe rrugët në vendbanimet malore. Të gjitha rrugët kryesore që lidhin fshatrat e Komunës...

Mbi 300 gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të ligjit anti-COVID

336 gjoba për mosrespektim të ligjit antiCOVID janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Janë shqiptuar edhe 1 mijë e 167 gjoba...

NBA/ Nuk ka këndellje për kampionët, Lakers rikthehen te fitorja

Orët e hershme të mëngjesit të së martës (me kohën tonë lokale), u zhvilluan edhe gjashtë takime në ligën amerikane të basketbollit, NBA. Assesi të...

Shtohen rastet me COVID në Shqipëri, 6 humbje jete në 24 orë

Fluksi me raste të shtuara në valën e radhës të pandemisë së COVID-19 vijon në Shqipëri, ku në 24 orët e fundit, gjashtë persona...

Letër nga burgu e Pjetër Arbnori për mbesën

Pjetër Arbnori lindi më datë 18 janar të vitit 1935. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, forcat partizane vranë babain e tij. Në këtë ditë kujtojmë...

Policët, të rrezikuar në punë dhe pa sigurim jetësor dhe shëndetësor

Policët sulmohen dhe lëndohen në punë por trajtimin duhet ta bëjnë me para të veta. Kurse, gjykata dhe prokuroria nuk po veprojnë fuqishëm dhe...

Top 20 lojtarët që kanë shënuar më së shumti gola me kokë në këtë shekull – vendi i parë ka diferencë të thellë

Superylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo, kryeson me numrin më të madh të golave të shënuara me kokë që nga viti 2000. Pesë herë fituesi...

Lajmet e Fundit